Wycieczka do Zakładów Wytwórczych ABB w Przasnyszu - Oddział Olsztyński i Koło SEP przy ENERGA w Olsztynie PDF Drukuj
piątek, 28 lutego 2020 00:00

resized DSC00828Dnia 28 lutego 2020 r. z inicjatywy Zarządu Koła SEP przy ENERGA-OPERATOR SA Oddział w Olsztynie przy wsparciu Oddziału Olsztyńskiego SEP zorganizowano wycieczkę techniczną do Zakładów Wytwórczych ABB w Przasnyszu.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Zakładów Wytwórczych ABB w Przasnyszu Pana mgr inż. Artura Cwaliny, zarząd i członkowie kół Zakładowych Oddziału Olsztyńskiego SEP, mieli możliwość zwiedzenia i zapoznania się z urządzeniami produkowanymi przez jedną z najnowocześniejszych fabryk aparatury średnich i wysokich napięć na świecie ABB. Z Olsztyna do fabryki ABB w Przasnyszu grupa członków SEP dotarła autokarem. Udział w wycieczce technicznej wzięło 28 osób.

Wycieczka rozpoczęła się od przywitania uczestników przez Pana Artura Cwalina - Dyrektora Lokalnej Jednostki Biznesu ABB Przasnysz.
Następnie uczestnicy obejrzeli prezentację wyrobów i firmy ABB oraz wzięli udział w szkoleniu w zakresie zasad bezpieczeństwa i BHP na terenie zakładu, które przeprowadził Pan Kazimierz Ulatowski - Dyrektor Operacyjny ABB Przasnysz.

Po ciekawej prezentacji dokonano podziału uczestników na trzy grupy i wszyscy przeszli na zwiedzanie linii produkcyjnych i laboratorium fabryki ABB w Przasnyszu. Naszymi przewodnikami byli: Pan Artur Cwalina - Dyrektor Lokalnej Jednostki Biznesu ABB Przasnysz, Pan Kazimierz Ulatowski - Dyrektor Operacyjny ABB Przasnysz i Pan Krzysztof Horyza - Starszy Kierownik obszaru Sprzedaży ABB oraz Pan Rafał Przyżycki - Prezes Koła SEP w ABB Przasnysz.

W zakładzie powstają m.in. rozłączniki średnich napięć NPS, rozłączniki w izolacji gazowej SECTOS, bezpieczniki średniego CEF, jak też aparaty wysokiego napięcia.

Wiceprezes Oddziału Olsztyńskiego SEP kol. Jan Chojecki i kol. Wiesław Stankiewicz wręczyli podziękowania Dyrektorowi Zakładów Wytwórczych ABB w Przasnyszu Panu Arturowi Cwalina za interesującą wycieczkę techniczną >>tutaj oraz nasze SEP-owskie upominki przewodnikom po halach produkcyjnych ABB w Przasnyszu.

Zapraszamy do fotogalerii >>tutaj

Serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Cwalina, Panu Arkadiuszowi Chmielnikowi (Marketing and Sales Manager) oraz sympatycznym Panom przewodnikom za prezentację fabryki i wyrobów Zakładach Wytwórczych ABB w Przasnyszu oraz ciekawe i merytoryczne oprowadzenie członków Oddziału Olsztyńskiego SEP w Olsztynie po halach produkcyjnych i laboratoriach fabryki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom - kolegom z kół zakładowych naszego Oddziału Olsztyńskiego SEP w Olsztynie za udział w wycieczce i do zobaczenia podczas kolejnej wycieczki technicznej SEP.

Zdjęcia z Zakładów Wytwórczych ABB w Przasnyszu  
resized DSC00829 resized DSC00844
Uczestnicy w sali konferencyjnej Zakładów Wytwórczych ABB w Przasnyszu Uczestnicy wycieczki w hali produkcyjnej ABB w Przasnyszu

 Dariusz Stecki